Meruňkovice

43%

0,7 l

Jemný meruňkový destilát s velmi příjemnou aromatickou vůní a chutí. Výborný digestiv.

Popis

produktu

Meruňkovice je díky své jemnosti a svěžímu letnímu aroma velmi populární ušlechtilá pálenka, vhodná pro každou roční dobu. Svou neskrývanou silou potěší nejen pány, ale je i velmi příjemným pitím pro dámy, které ocení ovocnou, plnou chuť a vůni tohoto moku. Meruňkovice je nápojem opravdu pro každého a je výborným digestivem po dobrém jídle nebo jen tak s přáteli.

Pro její výrobu používáme výhradně dobře vyzrálé, sladké, aromatické meruňky, především z oblasti Velké Pavlovice.

Proces výroby je velmi podobný jako u slivovice a ostatních ovocných pálenek. Ovoce se vybírá s nejvyšší pečlivostí a poté je s citem rozemleto na kaši, tak zvaný rmut. Tím se naplní kádě pro kvašení a meruňkový kvas začne přeměňovat cukry obsažené v meruňkách na požadovaný alkohol. Po této přeměně vydestilujeme lahodnou pálenku, kterou necháme zharmonizovat a následně ji stočíme do obalů.

Proces sám je v podstatě jednoduchý, ale má spoustu proměnných, ovlivňujících dokonalý výsledek. I když budete mít dokonalé ovoce, může se stát, že vám zakolísá teplota při kvašení, nebo bude moc vysoká nebo naopak moc nízká a pak se může stát, že místo lahodného moku stočíte ne tak lahodný mok. Zkrátka kvašení je hned po volbě kvalitního ovoce základ a každý výrobce má svůj osvědčený a nejlepší postup. My jsme samozřejmě přesvědčení, že je to ten náš. Proto neváhejte a vyzkoušejte právě tu naší meruňkovici a ucítíte, že je ta pravá, která bude dokonale lahodit vašemu jazyku, zahřeje vás u srdce a pohladí na duši.

Nejen samotná meruňkovice je pro nás důležitá, ale velmi dbáme i na obal, ve kterém si meruňkovici koupíte. Máme pro vás připravenu škálu balení v různém design a objemu, pro různé události, včetně dárkového balení.

Skladujte a konzumujte meruňkovici ideálně mezi 10 až 15°C, a tím docílíte maximální chuti a vůni pálenky, při nižších teplotách, si zablokujete aromatický zážitek, a to by byla, při degustaci této pálenky, nesmírná škoda.

Doplňkové

parametry

Kategorie:
Hmotnost: 1,265 kg

A co ještě

OCHUTNAT?

Copyright © 2022 - 2024 Lihovar Sudlička